Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Nepravidelný cyklus po vysazení antikoncepce

Odpovídá 

Dobrý den! Chtěla jsem Vás poprosit o radu jak se zachovat. Poslední cyklus jsem měla v půli března, pak jsem vysadila antikoncepci - v květnu a doteď se mi cyklus nedostavil, je to ještě v pořádku, nebo bych to měla řešit opět s doktorkou? V září mi totiž řekla, že je to normální, že se cyklus brzy dostaví, ale ono stále nic. Začínám mít obavy, jestli je vše v pořádku. Pedem děkuji za odpověď a přeji krásné svátky. Mirka (21)

Každý cyklus delší než 40 dnů je moderní gynekologií považován za nefyziologický a indikovaný k vyšetření a léčbě minimálně ze dvou důvodů: 1.Nízké hormonální hladiny zvyšují riziko osteoporózy 2. Zafixování nenormálních endokrinních režimů snižuje možnost spontánního otěhotnění. Doporučuji urychleně zahájit kroky k nápravě - takto velký výpadek menses již nemá nic společného s užíváním hormonální antikoncepce před 3/4 rokem.

MUDr. Miroslav Havlín

Místopředseda České společnosti gynekologie dětí a dospívajících zodpoví dotazy z oblasti gynekologie a dětské a dorostové gynekologie.

Pracoviště: ADC Sanatorium, s.r.o., Praha

Internetová stránka: www.adc-sanatorium.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.