Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x


Strict Standards: Redefining already defined constructor for class YtObject in /mnt/data/accounts/p/petrahk/data/www/gynweb.cz/templates/sj_financial/menusys/ytobject.php on line 21

Vyhledávání v gynekologické poradně

Nepravidelná menstruace a antibiotika

Odpovídá 

Dobrý den, je mi 16 let a vedu sexuální život s mojí partnerkou. Používá antikoncepci druhým měsícem, vždycky dostala menstruaci pravidelně, ale den před menstruací onemocněla ze zánětem močového měchýře. A ted už dobrala přášky určené k menstruaci a ještě jí nedostala, ted bere normální prášky. A dobírá antibiotIka sloužící k zánětu močového měchýře. Myslíte si, že otěhotní, nebo se jí to opozdí díky té nemoci? Prášky bere pravidelně na minutu přesně. Děkuju za odpověď

Každá nemoc (stejně jako stres či jiná zátěž fyzická či psychická) má vliv na pravidelnost menstruačního cyklu - bez ohledu, zda žena bere či nebere hormonální antikoncepci (HA). Některá antibiotika mohou snižovat spolehlivost HA - viz příbalový leták. Doporučuji pokračovat ve standardním užívání HA a pokud by menses absentovaly, je moudré kontaktovat ošetřujícího gynekologa, který zajistí spolehlivou diagnostiku případného selhání. Příliš nevěřte orientačním papírkovým těhotenským testům - jsou zatíženy značnou chybou.

MUDr. Miroslav Havlín

Místopředseda České společnosti gynekologie dětí a dospívajících zodpoví dotazy z oblasti gynekologie a dětské a dorostové gynekologie.

Pracoviště: ADC Sanatorium, s.r.o., Praha

Internetová stránka: www.adc-sanatorium.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.