Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Bolest při styku. Čím to je?

Odpovídá 

Dobrý den, je mi 20 let a již 2 roky mám stálého partnera. 3 roky beru stejnou antikoncepci (minerva). V posledních měsících však mívám bolesti při styku i s lubrikantem. Bolest mi připadá, jako vyvolaná mechanickým třením, avšak s tím jsem nikdy neměla problém. Také si unvnitř pochvy (asi 3-4 cm od vstupu) nahmatám hrbolek(bulku), který zužuje další průchod, ten jsem předtím nezaznamenala. Může být důvodem bolesti? Gynekologa jsem navštívila, ale žádný problém nenašel, o hrbolku jsem se však nezmínila. Ale myslím, že vyšetřením by měl zjistit zda je něco v nepořádku. Doporučil mi akorát, abych si pořídila vibrátor a cvičila sama. Nenapadá Vás jiné řešení? Měla bych znovu navštívit gynekologa?

Bolesti při styku (dyspareunie) mají na svědomí v drtivé většině případů (cca 90%) zánětlivé změny, především poševní. Popisované zduření by též mohlo být zánětlivého původu - ale bez aktuálního gynekologického nálezu včetně mikrobiálních vyšetření není možná podrobnější rada. Hormonální antikoncepce nemá na dyspareunii žádný vliv.

MUDr. Miroslav Havlín

Místopředseda České společnosti gynekologie dětí a dospívajících zodpoví dotazy z oblasti gynekologie a dětské a dorostové gynekologie.

Pracoviště: ADC Sanatorium, s.r.o., Praha

Internetová stránka: www.adc-sanatorium.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.