Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Cytologie: mám jako pojištěnec VZP nárok na opakované vyšetření?

Odpovídá 

Dobrý den, Je mi 41 let. Po kontrole mi můj gynekolog tel. sdělil, že mám špatné vysledky cytologického vyšetření ze stěru děložního hrdla a objednal mě na opakované vyšetření za 6 měsíců. Na internetu jsem se ale dočetla, že se vyšetření opakuje už po 3 měsících. Mám pochopitelně strach z rakoviny a nechci něco zanedbat. Nezají mě neshody nemocnice a VZP (lékař mě upozornil žě jim VZP neplatí). Mám tedy nárok na opakování vyšetření už po 3 měsících, pokud ne, doporučil by jste mi se nechat za 3 měs. vyšetřit na svoje náklady a kolik budu platit? Děkuji za odpověď.

Prevence karcinomu čípku děložního je hlavním smyslem gynekologické prevence. Čípek děložní je dobře přístupný vyšetření a ošetření, a proto je zde dobře prozkoumána cesta od normálního nálezu přes různé stupně slizničních změn (prekanceróz) až k karcinomu děložního čípku. Pomocí kolposkopie a cytologie se určuje míra změn a dle nich se volí kontroly. Existuje vedle sebe několik klasifikačních systémů, bohužel neudáváte o jaký typ změn se jedná. Proto jen obecně - normální nález se kontroluje po roce, mírné změny po půl roce, zásadnější po třech měsících nebo i dříve. Samozřejmě vedle cytologického nálezu se zvažuje i kolposkopický výsledek (neuvádíte), mikrobiální nález, anamnéza a celkový zdravotní stav ženy. Podrobněji Vám vysvětlí ošetřující gynekolog - má více informací než já. Cena preventivního vyšetření se pobybuje většinou v pásmu 700 - 1 000 Kč. VZP je velmi problematická pojišťovna, která ze svých pojištěnců často činí neplatiče v zdravotnických zařízeních. Proč je tomu tak, je ale spíše dotaz pro Vašeho poslance - Poslanecká sněmovna Parlamentu ČR řídí činnost VZP, schvaluje její pojistné plány a rozpočet.

MUDr. Miroslav Havlín

Místopředseda České společnosti gynekologie dětí a dospívajících zodpoví dotazy z oblasti gynekologie a dětské a dorostové gynekologie.

Pracoviště: ADC Sanatorium, s.r.o., Praha

Internetová stránka: www.adc-sanatorium.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.