Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x


Strict Standards: Redefining already defined constructor for class YtObject in /mnt/data/accounts/p/petrahk/data/www/gynweb.cz/templates/sj_financial/menusys/ytobject.php on line 21

Vyhledávání v gynekologické poradně

Hormonální antikoncepce a krvácení

Odpovídá 

Dobrý den, mám problém s menstruačním cyklem. Beru už rok antikoncepci a nikdy se mi to nestalo. Už podruhé jsem v polovině plata hormonální antikoncepce dostala menstruaci. Mezi baleními jsem nechala pravidelnou pauzu na menstruaci. Na gynekologii jdu až za 14 dní. Měla bych tuto záležitost probrat s lékařem, nebo tyto problémy ustoupí? Předem děkuji za odpověď.

Terminologická poznámka - při užívání hormonální antikoncepce (HA) se menstruací nazývá krvácení v pauze mezi baleními, ev. při užívání placebo tablet (dle typu HA). Jakákoliv jiná krvácení se nazývají atypická krvácení a jsou patologickým jevem. Atypická krvácení mají mnoho příčin, nejčastější jsou: 1. Zánětlivá onemocnění rodidel, především poševní (cca 60%). 2. Hormonální příčina - nevyhovující preparát či nepřesné užívání (cca 30%). 3. Na zbývajících 10% připadá zbytek medicíny - velmi často hrají roli onemocnění štítné žlázy, slizniční změny na čípku děložním atd. Bez aktuálního vyšetření včetně základní mikrobiologie není možná detailnější rada, určitě proberte obtíže se svým ošetřujícím gynekologem - zná Vás lépe a má více informací.

MUDr. Miroslav Havlín

Místopředseda České společnosti gynekologie dětí a dospívajících zodpoví dotazy z oblasti gynekologie a dětské a dorostové gynekologie.

Pracoviště: ADC Sanatorium, s.r.o., Praha

Internetová stránka: www.adc-sanatorium.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.