Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Nepravidelný menstruační cyklus

Odpovídá 

Dobrý den. Potřebovala bych poradit. Je mi 17 let a stálého sexuálního partnera nemám ale pohlavní styk už jsem měla. Menstruaci jsem vždy měla trochu nepravidelnou, ale minulý měsíc místo 28 denního cyklu jsem to dostala po 36-ti dnech a tento měsíc už je to 40. den od začátku poslední menstruace. Zajímalo by mě jestli je to normální nebo bych měla zajít na gynekologii a co by s tím popřípadně udělali. Děkuji moc za odpověď.

Moderní gynekologie považuje za fyziologický menstruační cyklus 25 - 35 dnů (počítáno od prvního dne menses do začátku příštích menses. Jako hraniční bere cykly 20 - 25 a 35 - 40 dnů. Pokud jsou jen občas, je možno je tolerovat, zvláště když jsou ve vazbě na nemoci, zátěže, stresy apod. Pokud se stávají většinovým typem cyklu, je na místě porada s ošetřujícím gynekologem. Cykly pod 20 a nad 40 dnů jsou jasně patologické a vyžadují léčbu.

MUDr. Miroslav Havlín

Místopředseda České společnosti gynekologie dětí a dospívajících zodpoví dotazy z oblasti gynekologie a dětské a dorostové gynekologie.

Pracoviště: ADC Sanatorium, s.r.o., Praha

Internetová stránka: www.adc-sanatorium.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.