Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Nechráněný styk po menstruaci: hrozí otěhotnění?

Odpovídá 

Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda hrozí otěhotnění, jestli jsem půl roku nebrala antikoncepci, v sobotu ráno mi skončila menstruace a v noci (spíše v neděli ráno) jsem měla nechráněný pohlavní styk. Předem děkuji za odpověd.

Obecně platí, že těsně po menses je velmi malá pravděpodobnost početí, ale ... Typicky žena ovuluje 13 - 14 den po začátku menses (platí při pravidelném cyklu), ale je možná několikadenní odchylka nahoru i dolů..Délka menses je individuální, nejčastěji 4 - 7 dnů, ale mohou být i delší. Spermie vydrží v ženském pohlavním systému v kondici schopné oplodnění minimálně 3 dny, není vyjímkou až 5 dnů. Čili v souběhu delší menses, časnější ovulace a vytrvalé spermie je zde jistá pravděpodobnost. Pokud by pro Vás bylo těhotenství nežádoucí, doporučuji navštívit lékárnu a zakoupit postkoitální antikoncepci (Postinor 2, Escapelle). Od listopadu 2011 je tento typ volně prodejný pro ženy starší 16ti let a po předložení OP. Pokud by Vás gravidita potěšila, vyčkejte času ...

MUDr. Miroslav Havlín

Místopředseda České společnosti gynekologie dětí a dospívajících zodpoví dotazy z oblasti gynekologie a dětské a dorostové gynekologie.

Pracoviště: ADC Sanatorium, s.r.o., Praha

Internetová stránka: www.adc-sanatorium.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.