Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x


Strict Standards: Redefining already defined constructor for class YtObject in /mnt/data/accounts/p/petrahk/data/www/gynweb.cz/templates/sj_financial/menusys/ytobject.php on line 21

Vyhledávání v gynekologické poradně

Mám zvětšené malé stydké pysky. Pomůže plastika?

Odpovídá 

Dobrý den, již od mala mám větší malé stydké pysky, a přijde mi,že se mi trochu zvětšily...je mi 20 let....je možná nějaká operace?a hradí ji pojištovna či si jí musím zaplatit sama jako třeba plastickou operaci? Děkuji.

Velkost malých stydkých pysků je velmi individuální, stejně jako jejich hodnocení ze strany žen. Pokud Vám jejich velikost nepůsobí zdravotní obtíže, spíše bych se přikláněl ke konzervativnímu přístupu - uvědomte si, že geneticky naprogramovaný růst končí okolo 21 - 23 roku a také že anatomii ženského genitálu významně ovlivní mateřství. Stejně tak je třeba mít na paměti, že po každé operaci zůstává jizva - a ta na tak citlivém místě jako je ženský genitál může být zdrojem budoucích obtíží. Plastická úprava by měla být zvažována pouze v případě, že žena má výrazné fyzické či psychické obtíže, Samozřejmě je moudré se poradit s ošetřujícím gynekologem (na základě konkrétního nálezu může poradit přesněji) a případně i s psychologem orientovaným v této problematice. Výkon je obvykle prováděn na úhradu pacientky, v případě závažných zdravotních obtíží může být schválen revizním lékařem Vaší pojišťovny k úhradě ze zdravotního pojištění.

MUDr. Miroslav Havlín

Místopředseda České společnosti gynekologie dětí a dospívajících zodpoví dotazy z oblasti gynekologie a dětské a dorostové gynekologie.

Pracoviště: ADC Sanatorium, s.r.o., Praha

Internetová stránka: www.adc-sanatorium.cz

Související dotazy

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.