Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x


Strict Standards: Redefining already defined constructor for class YtObject in /mnt/data/accounts/p/petrahk/data/www/gynweb.cz/templates/sj_financial/menusys/ytobject.php on line 21

Vyhledávání v gynekologické poradně

Prekanceróza děložního čípku a atypie cyklu

Odpovídá 

Dobrý den, mám obsáhlejší problém a nevím si rady. Je mi 27 let, mám dvě děti. V listopadu 2011 jsem byla na doporučení lékaře na konizaci děložního čípku a výsledky prokázaly třetí stupeň přednádorového stavu. Poté jsem menstruaci dostala normálně (brala jsem antikoncepci, kterou jsem v prosinci vysadila), ale od února jsem ji nedostala. Samozřejmě, že jsem šla ke svému lékaři a ten mi dal injekci aglutinu, ale ta mi nezabrala, dostala jsem po 14 dnech další, tak jsem měla dva dny trvající slabou menstruaci. A další měsíc zase nic. Jen neustále trpím výtokem a nezabírají mi žádně léky. V únoru jsem utrpěla otřes mozku a můj lékař naznal, že by to mohl být důvod, ale už se mi to nezdá normální, nikdy jsem neměla takový problém. Mám strach, aby to nebylo něco vážnějšího, když už jsem jednou měla ten přednádorový stav. Prosím, poraďte mi, co mám dál dělat. Nechci něco zanedbat. Děkuji. S pozdravem A. B.

Prolínají se zde dva nezávislé problémy. 1. Prekoncerózy děložního čípku a zánětlivé změny poševní neovlivňují pravidelnost či nepravidelnost menstruačního cyklu. Ženy po konizaci jsou pravidelně sledovány po 3 - 6 měsících - dle výsledků cytologie. Bez znalosti aktuálních výsledků mikrobiologie poševní nemohu podrobněji komentovat - snad jen otázka, zde je po protizánětlivé léčbě prováděna rekonstrukce poševního prostředí vaginálními laktobacily. Bohužel se tak často nečiní. 2. Atypie cyklu - toť ještě složitější a individuálnější problematika, kde bez znalosti komplexního zdravotního není možná podrobnější rada - proto jen několik obecných poznámek. Neuvádíte, jaký typ cyklu jste měla od menarche - značná část atypií je vrozená a po vysazení hormonální antikoncepce se ženy vracejí do původních menstruačních poměrů. Další častou příčinou nepravidelných menses jsou onemocnění štítné žlázy, které má třetina českých žen. Poúrazové stavy často vedou ke zvýšeným hladinám prolaktinu, které též rozhazují menstruační poměry. Internetová poradna nemůže nahradit konkrétní práci v ordinaci, proto doporučuji podrobněji probrat s Vaším ošetřujícím gynekologem - má více informací než já.

MUDr. Miroslav Havlín

Místopředseda České společnosti gynekologie dětí a dospívajících zodpoví dotazy z oblasti gynekologie a dětské a dorostové gynekologie.

Pracoviště: ADC Sanatorium, s.r.o., Praha

Internetová stránka: www.adc-sanatorium.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.