Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Lze otěhotnět týden před menstruací?

Odpovídá 

Dobrý den, chtěla bych se jenom zeptat, jestli je možné otěhotnět v období menstruačního cyklu asi týden před očekávanou menstruací. Tu menstruaci jsem potom sice dostala je to asi týden a půl zpět, ale teď je mi nějak špatně od žaludku, mám docela křeče v pravém vaječníku. A nevyznám se v tomto cyklu, co se týče ovulace atd. Předem moc děkuji za odpověď. P.L.

Otěhotnět je možno v kterékoliv fázi cyklu, pouze je rozdílná pravděpodobnost. U žen s pravidelným cyklem je obvykle ovulace okolo 13.-14. dne, takže období mezi 10. - 20. dnem je považováno za plodnější než období před a po menses. U žen s nepravidelným cyklem je ovulace ještě více nahodilá. Ovulace se prokazuje ultrazvukovým vyšetřením - zajistí Váš ošetřující gynekolog. Starší postupy - měření bazálních teplot, papírkové ovulační testy apod. - jsou velmi málo spolehlivé. Pokud jste měla nezvyklý průběh menses, doporučuji kontaktovat Vašeho ošetřujícího gynekologa - ten jediný Vám zajistí spolehlivou diagnostiku ev. gravidity či jiných příčin obtíží.

MUDr. Miroslav Havlín

Místopředseda České společnosti gynekologie dětí a dospívajících zodpoví dotazy z oblasti gynekologie a dětské a dorostové gynekologie.

Pracoviště: ADC Sanatorium, s.r.o., Praha

Internetová stránka: www.adc-sanatorium.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.