Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Hormonální antikoncepce a nechráněný sex

Odpovídá 

Dobrý den,měla bych dotaz na hormonální antikoncepci Sylviane. Začala jse ji brát teprve před osmi dny,ale nezačala jsem v den mensruace nýbrž dva nebo tři dny těsně před ní,udělala jsem chybu a je riziko,že nyní nejsem chráněna? K tomu jsem měla včera nechráněný styk s partnerem. Děkuji přede za odpověď, P.K.

Hormonální antikoncepce (HA) se v prvním cyklu nasazuje od prvního nebo pátého dne cyklu - při jiném nasazení není zaručena antikoncepční spolehlivost. Pokračujte v pečlivém užívání tablet a do začátku příštího balení doplňte další metodiku (prezervativ, spermicidní gel ...). S nástupem nového platíčka nastupuje plná antikoncepční spolehlivost. Pokud menses nepřijdou (ev., budou netypické) nebo pokud se objeví nezvyklé pocity na těle či na duchu, kontaktujte svého ošetřujícího gynekologa, který Vám zajistí spolehlivou diagnostiku ev. selhání hormonální antikoncepce. Příliš nevěřte orientačním papírkovým těhotenským testům - jsou zatíženy značnou chybou.

MUDr. Miroslav Havlín

Místopředseda České společnosti gynekologie dětí a dospívajících zodpoví dotazy z oblasti gynekologie a dětské a dorostové gynekologie.

Pracoviště: ADC Sanatorium, s.r.o., Praha

Internetová stránka: www.adc-sanatorium.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.