Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Hormonální antikoncepce a antibiotika

Odpovídá 

Dobrý den, pravidelně užívám hormonální antikoncepci minerva. Při prvním týdnu po pauze jsem dostala pětidenní antibiotika Ciplox. V průběhu jsem ale měla jinak nechráněný pohl.styk a den po dobrání také. Ale na příbalovém letáku Ciploxu nebylo napsáno, že by měl ovlivnit funkci hormonální antikoncepce. Ale přesto jsem nyní nervozní, protože jsem se na internetu dočetla pokaždé něco jiného. Působí Ciplox nějak na účinek antikoncepce? A jak moc? Mohu být tedy těhotná? Děkuji za odpověď

V oficiální dokumentaci Ciploxu není uváděna interakce s hormonální antikoncepcí (HA). Na internet může napsat kdokoliv cokoliv - což je slabost i síla tohoto média. Je třeba mít na mysli, že i nemoc ovlivňuje HA i ženskou plodnost. Některé nemoci mohou ovlivnit vstřebávání HA a metabolismus steroidních hormonů - bohužel jste neuvedl, proč jste užívala antibiotika. Na druhou stranu nemoci obecně snižují plodnost u žen užívajících i neužívajících HA. Pokud menses nepřijdou (ev., budou netypické) nebo pokud se objeví nezvyklé pocity na těle či na duchu kontaktujte svého ošetřujícího gynekologa, který Vám zajistí spolehlivou diagnostiku ev. selhání HA. Příliš nevěřte orientačním papírkovým těhotenským testům - jsou zatíženy značnou chybou.

MUDr. Miroslav Havlín

Místopředseda České společnosti gynekologie dětí a dospívajících zodpoví dotazy z oblasti gynekologie a dětské a dorostové gynekologie.

Pracoviště: ADC Sanatorium, s.r.o., Praha

Internetová stránka: www.adc-sanatorium.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.