Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Kondylomata a ochrana

Odpovídá 

Dobrý den, před rokem se mi objevily kondylomata. Dostala jsem na to vodičku a po pár týdnech jsem měla klid. Nyní mám nového přítele. Spíme spolu s kondomem. Mohu i tak přítele nakazit? Je možné, že po roce se mé tělo s virem vypořádalo a už nejsem nakažlivá? Hodně jsem na toto téma četla a ikdyž kondylomata nemám tak nakažlivá nejspíš jsem??? Když jsem se na to ptala mého gynekologa, tak říkal,že pokud kondolymata nemám tak nakažlivá nejsem. Díval se do mě a říkal, že i děložní hrdlo je čisté. Tak nevím. Nerada bych přítele toutou chorobou nakazila. Je nějaká šance vést normální sex.život? Nebo budu nakažlivá již pořád? Moc děkuji za informaci.

Pokud nejsou přítomna kondylomata, je pravděpodobnost infekce velmi nízká. Doporučuji zvážit očkování proti HPV očkovací látkou Silgard - ta poskytuje velmi mocnou ochranu před novou infekcí kmeny způsobujícími kondylomata (úspěšnost kolem 98-99%) a značný léčebný efekt na již přítomné kmeny (efektivita cca 60-70%). Též významně snižuje riziko vzniku rakoviny děložního čípku.

MUDr. Miroslav Havlín

Místopředseda České společnosti gynekologie dětí a dospívajících zodpoví dotazy z oblasti gynekologie a dětské a dorostové gynekologie.

Pracoviště: ADC Sanatorium, s.r.o., Praha

Internetová stránka: www.adc-sanatorium.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.