Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Hormonální antikoncepce VREYA a špinění

Odpovídá 

Dobrý den, užívám hormonální antikoncepci VREYA necelý rok. Užívám 3 platíčka bez 7 denní pauzy. Teď 14 dní jsem měla takový tmavě hnědý výtok.. Ale dnes jen červenou krev.. Trvá to 14 dní s touhle dnešní změnou.. Na internetu jsem se dočetla, že toto špinění je normální když někdo užívá antikoncepci bez 7 denní pauzy. Bojím se, jestli to není nějaké špatné.. Nevíte co s tím? Děkuji za odpověď

Na internet může napsat kdokoliv cokoliv a navíc i anonymně - což je slabost i síla tohoto média. Každé špinění či krvácení během užívání hormonální antikoncepce (HA) je nefyziologické a je třeba si položit otázku, proč k němu došlo. Nejčastější příčiny jsou tyto: 1. Zánětlivé změny poševní (cca 60%) - kde je zánětlivo, tam je i překrveno a sliznice je zranitelnější 2. Hormonální změny (cca 30%) - především uživatelské chyby, nevyhovující preparát, příliš dlouhé braní HA non stop (každá žena má individuální hranici, kolik balení může brát vcelku) 3. Na zbytek medicíny připadá zbylých 10% Doporučuji kontaktovat Vašeho ošetřujícího gynekologa, který zajistí adekvátní diagnostiku a případnou léčbu atypického krvácení.

MUDr. Miroslav Havlín

Místopředseda České společnosti gynekologie dětí a dospívajících zodpoví dotazy z oblasti gynekologie a dětské a dorostové gynekologie.

Pracoviště: ADC Sanatorium, s.r.o., Praha

Internetová stránka: www.adc-sanatorium.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.