Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Posunutí menstruace

Odpovídá 

Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o radu ohledně posunutí menstruace. Během června a srpna mě čekají dvě týdenní akce v přírodě a ráda bych se pojistila proti nečekané menstruaci. Problém je v tom, že nemám úplně přesný cyklus - resp. někdy se menses dostaví, jindy ne. HA neberu a zároveň vylučuju její dlouhodobé užívání, přesto bych v tomto případě byla ochotná na něco takového přistoupit. Mám vůbec šanci na nějaké takové "pojištění se"? Případně kam se s dotazem obrátit? Předem děkuji za odpověď.

Posouvání menses je možné i bez hormonální antikoncepce. Užívají se gestageny (= hormony druhé poloviny cyklu), které navodí na sliznici dutiny děložní stav připomínající graviditu - a žena nemenstruuje. Nejvhodnější je přípravek Orgametril, někteří gynekologové používají starší Norethisteron. Podrobnější schéma užívání proberte se svým ošetřujícím gynekologem, zvláště u žen s nepravidelným cyklem je třeba postup přísně individuálně.

MUDr. Miroslav Havlín

Místopředseda České společnosti gynekologie dětí a dospívajících zodpoví dotazy z oblasti gynekologie a dětské a dorostové gynekologie.

Pracoviště: ADC Sanatorium, s.r.o., Praha

Internetová stránka: www.adc-sanatorium.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.