Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Alergie na sperma

Odpovídá 

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli bych mohla být alergická na sperma. Když mě po sexu s přítelem bolí v podbřišku a kolem poševního vchodu. Když totiž použijeme kondom, nic takového se mi nestává. Děkuji

Alergie na sperma je hodně často diskutovaná, ale málokdy prokázána. Obvykle se zde zaměňuje skutečná alergie za vliv spermatu na poševní prostředí. Poševní pH je velmi nízké (3,4-4), sperma je lehce alkalické (okolo 7,5). Vzájemná interakce spermatu s poševním prostředím vede k vzestupu pH nad 5, kde vzniká prostor pro zánětlivé změny poševní. Tento jev je častý u žen, které mají sklon k častějším poševním zánětům. Doporučuji probrat otázku s Vaším ošetřujícím gynekologem, bez znalosti základní poševní mikrobiologie je dotaz těžko zodpověditelný.

MUDr. Miroslav Havlín

Místopředseda České společnosti gynekologie dětí a dospívajících zodpoví dotazy z oblasti gynekologie a dětské a dorostové gynekologie.

Pracoviště: ADC Sanatorium, s.r.o., Praha

Internetová stránka: www.adc-sanatorium.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.