Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Hormonální antikoncepce a zvracení

Odpovídá 

Dobrý den, 20.6. jsem byla hospitalizována v nemocnici - operace slepého střeva. Užívám již rok hormonální antikoncepci Minerva - nicméně po operaci jsem zvracela po jejím užití, takže si nejsem jistá, jestli se všechny účinné látky správně vstřebaly. Dnes se mi objevilo menstruační krvácení (tři dny před dobráním tabletek z platíčka) a chtěla bych se zeptat, zda mám v dobrání antikoncepce pokračovat, či ji přerušit. Děkuji.

Každá nemoc - a především operační zákrok na zažívacím systému - může narušit jak zažívací, tak menstruační parametry. Zvracení déle než 2 - 3 hodiny po vzetí tablety její spolehlivost nenaruší, při kratčím intervalu nemusí být ochrana dokonalá. Doporučuji pokračovat v obvyklém rytmu užívání 21 tablet + 7 dnů pauza (bez ohledu na atypické krvácení), přidat další antikoncepční metodiku (prezervativ, spermicidní gel). S novým balením je již spolehlivost plně obnovena. Pokud menses nepřijdou (ev., budou netypické) nebo pokud se objeví nezvyklé pocity na těle či na duchu kontaktujte svého ošetřujícího gynekologa, který Vám zajistí spolehlivou diagnostiku ev. selhání HA. Příliš nevěřte orientačním papírkovým těhotenským testům - jsou zatíženy značnou chybou.

MUDr. Miroslav Havlín

Místopředseda České společnosti gynekologie dětí a dospívajících zodpoví dotazy z oblasti gynekologie a dětské a dorostové gynekologie.

Pracoviště: ADC Sanatorium, s.r.o., Praha

Internetová stránka: www.adc-sanatorium.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.