Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Neúspěch v otěhotnění a zánět močových cest

Odpovídá 

Dobry den, prosim Vas chtela bych se zeptat, jsem s pritelem 2,5 roku a snazime se o miminko ale nejde to. Chtela jsem se zeptat, zda byste mi mohl pomoc, uz si nevim rady, jsem zoufala. Ale taky mam uz cca 3 mesice zahnet mocovych cest, ale snazim se to lecit, ale taky se to nedari.Dekuji.

1. Pravděpodobnost početí při pravidelném nechráněném styku a pravidelném menstruačním cyklu je 6 - 8% na jeden cyklus, tj. cca 80-85% na jeden kalendářní rok. Moderní gynekologie doporučuje zahájit vyšetření páru, pokud se gravidita nedaří zhruba 1,5 roku. Zdůrazňuji - vyšetření páru. Příčiny sterility najdeme v cca 45% na straně mužů (a toto číslo narůstá) a v cca 55% na straně ženy (číslo klesá). Je minimum párů, jimž současná gynekologie neumí pomoci. 2. Tzv. infekce močových cest jsou vždy infekce urogynekologické a pouze se liší podílem uro a gyno složky, proto je na místě spolupráce obou odborností - zvláště jde-li o dlouhodobější problém. S oběma problémy doporučuji kontaktovat Vašeho ošetřujícího gynekologa, který zajistí adekvátní diagnostiku a léčbu.

MUDr. Miroslav Havlín

Místopředseda České společnosti gynekologie dětí a dospívajících zodpoví dotazy z oblasti gynekologie a dětské a dorostové gynekologie.

Pracoviště: ADC Sanatorium, s.r.o., Praha

Internetová stránka: www.adc-sanatorium.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.