Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Antibiotika a hormonální antikoncepce

Odpovídá 

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jetli je možné otěhotnět, když jsem brala antikoncepci a měla jsem i antibiotika. Antibiotika jsem vysadila a na to jsem měla za 6 dní pohlavní styk. Je tedy možné, že by antibiotika mohla ještě působit a tudíž by nebyla antikoncepce 100%? Předem děkuji za odpověď

Některá antibiotika (bohužel neuvádíte kontétní přípravek) mírně snižují spolehlivost hormonální antikoncepce, na druhou stranu nemoc snižuje plodnost ženy - čili pravděpodobnost selhání antikoncepce je nízká. Takže pokračujte dále v pečlivém užívání antikoncepce, pokud by příští menses byly nezvyklé (ev. absentovaly) nebo se objevily nezvyklé pocity na těle či na duchu tak kontaktujte svého ošetřujícího gynekologa, který Vám zajistí spolehlivou diagnostiku event. gravidity. Příliš nevěřte orientačním papírkovým těhotenským testům - jsou zatíženy značnou chybou. Pokud Vám budou nasazována antibiotika či psychofarmaka, poraďte se s předepisujícím , zda mají či nemají vliv na hormonální antikoncepci. Pokud ano, doplňte další metodu (např. prezervativ, spermicidní gel) nejlépe do začátku nového platíčka.

MUDr. Miroslav Havlín

Místopředseda České společnosti gynekologie dětí a dospívajících zodpoví dotazy z oblasti gynekologie a dětské a dorostové gynekologie.

Pracoviště: ADC Sanatorium, s.r.o., Praha

Internetová stránka: www.adc-sanatorium.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.