Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Nitroděložní tělísko a infekce

Odpovídá 

Dobrý den, cca před rokem jsem si nechala zavést nehormonální tělísko. Po 14-ti dnech od zavedení začaly problémy, infekce nejdříve kvasinkové pak i bakteriální. Ze začátku pomohl Cannesten vag.krémem, ale po krátké době další výtok i když jsem v té době neměla pohlavní styk. Pak už nezabíral Cannesten, byla jsem 2x přeléčena antibiotikami, ale po druhé ani to nezabralo. Teď mám problémy cca 3 měsíce bezpřestávky. Je možné, že je to zapříčiněno tělískem? Dříve jsem takové zdravotní komplikace neměla. Děkuji za odpověď.

Nitroděložní tělíska velmi významným způsobem zvyšují frekvenci zánětů pochvy i vnitřních rodidel. Ve Vámi popisovaných léčebných aktivitách nepíše o následné rekonstrukci poševního prostředí pomocí vaginálních laktobacilů - bylo prováděno? Pokud by zánětlivé obtíže přetrvávaly, je na místě extrakce tělíska a zvážení zdravotně méně problematické antikoncepce - hormonální či nehormonální. Pokud již nezvažujete další graviditu, je možno uvažovat i o laparoskopické sterilizaci - od dubna t.r. je dostupná i v naší zemi na přání ženy, nikoli jen ze zdravotních důvodů.

MUDr. Miroslav Havlín

Místopředseda České společnosti gynekologie dětí a dospívajících zodpoví dotazy z oblasti gynekologie a dětské a dorostové gynekologie.

Pracoviště: ADC Sanatorium, s.r.o., Praha

Internetová stránka: www.adc-sanatorium.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.