Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Možné těhotenství po vynechání tabletky

Odpovídá 

Dobrý den, Před třemi týdny v úterý jsem měla pohlavní styk a bohužel jsem si prášek vzala až druhý den ráno, který jinak beru večer. V pátek přišly střevní potíže a s tím i krvácení "měsíčky" , které jsem měla mít až o týden později. Měsíčky mám jinak pravidelně, ale ted jsem je měla víc jak týden a navštívila jsem mého gynekologa, který mi napsal prášky na zastavení krvácení, po těch mě strašně bolelo břicho, ale měsíčky ustoupily. Je možné, že jsem těhotná? Jinak je mi teprv 16 let a trpím na výtoky a dřív, než jsem začla brát antikoncepci, jsem měla problémové měsíčky.

Každá chyba v užívání hormonální antikoncepce (HA) snižuje jejich spolehlivost, byť při jedné chybě v cyklu jde o nevelké snížení. Chyby samozřejmě zvyšují riziko atypických krvácení. Bohužel neuvádíte, co jste brala za lék k zástavě krvácení - proto nemohu komentovat. Pokud máte nezvyklé pocity na těle či na duchu nebo pokud menses v pauze mezi baleními nepřijdou či budou atypické, pak je na místě kontaktovat Vašeho ošetřujícího gynekologa, který zajistí spolehlivou diagnostiku ev. gravidity. Příliš nevěřte orientačním papírkovým těhotenským testům - jsou zatíženy značnou chybou. Pokud máte častější problémy s pečlivým užíváním tablet, doporučuji zvážit přestup na netabletové formy HA - např. vaginální kroužek NuvaRing či náplast Evra.

MUDr. Miroslav Havlín

Místopředseda České společnosti gynekologie dětí a dospívajících zodpoví dotazy z oblasti gynekologie a dětské a dorostové gynekologie.

Pracoviště: ADC Sanatorium, s.r.o., Praha

Internetová stránka: www.adc-sanatorium.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.