Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Absence menstruace po dobrání antikoncepce

Odpovídá 

Dobrý den, v pátek jsem si vzala poslední tabletku hormonální antikoncepce a dodnes jsem to nedostala. Vždy jsem to měla pravidelně po 2 dni, co jsem přestala brát tabletky. Chtěla jsem se zeptat, jestli je to v pohodě, nebo jestli není něco, po čem bych menstruaci dostala co nejdříve. Chtěla bych to stihnout do pondělí, než se půjde do školy. Děkuji za odpověď.

Čas od užití poslední tablety do začátku menses je vcelku konstatní (ale u každé ženy jiný), nicméně podléhá různým vlivům - stres (blížící se začátek školního roku!), nemoc, léky, zátěž jakéhokoliv původu, pečlivost užívání atd. Doporučuji udělat obvyklou pauzu mezi baleními antikoncepce a v patřičném čase začít nové balení. Pokud by menses v pauze nepřišly, kontaktujte svého ošetřujícího gynekologa.

MUDr. Miroslav Havlín

Místopředseda České společnosti gynekologie dětí a dospívajících zodpoví dotazy z oblasti gynekologie a dětské a dorostové gynekologie.

Pracoviště: ADC Sanatorium, s.r.o., Praha

Internetová stránka: www.adc-sanatorium.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.