Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Chyba v užití antikoncepce a absence menstruace

Odpovídá 

Dobrý den, je mi 20 let a beru antikoncepci 5 let, nyní Lindynette 20. Minulý týden jsem dobrala plato a začala nové, ale prášek jsem si vzala asi o 8 hodin později. Tento týden se mi stalo, že se dostavilo špinění,které už zase není, ale břicho mě nebolelo jako při menstruaci. Chci se zeptat, co může být důvodem? Děkuji.

Každá chyba větší než 2 - 3 hodiny zvyšuje pravděpodobnost atypických krvácení - u preparátů s velmi nízkým obsahem je nutnost precizního užívání. Chyba menší než 12 hodiny nesnižuje antikoncepční spolehlivost. Máte-li častější problémy s pečlivostí užívání tablet, je na místě rozvaha o přestupu na netabletové formy HA - např. vaginální kroužek NuvaRing či náplast Evra.

MUDr. Miroslav Havlín

Místopředseda České společnosti gynekologie dětí a dospívajících zodpoví dotazy z oblasti gynekologie a dětské a dorostové gynekologie.

Pracoviště: ADC Sanatorium, s.r.o., Praha

Internetová stránka: www.adc-sanatorium.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.