Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Opožděná menstruace o 3 týdny

Odpovídá 

Dobrý den,obracím se k Vám,protože bych chtěla Vás poprosit o přiblížení. Měla bych asi začít tady, což znamená, před půl rokem jsem vysadila antikoncepci,od te doby jsem menses dostavala nejvíce s týdenním spoždením. Jenže tento měsíc už mám skluz 3týdny. Dnes jsem byla u gynekologa, provedl mi vyšetření a ultrazvuk. S tím,že mi našel zánět v pochvě,s tím prý ale nesouvisí vynechaná menses.Na ultrazvuku mi řekl,že nikde nic nevidí a že kdybych mu neřekla, že jsem před menses, nepoznal by to, že to spíš vypadá jako už po nich. Řekl, že to tam ještě není připravené. Prosím jak to mám pochopit? O co by se mohlo jednat?  Vím,že to neurčíte takhle na dálku,tak alespon nějakou myšlenku. Moc děkuji za odpověď.B.

Normální délka menstruačního cyklu je 25 - 35 dnů, cykly nad 40 dnů považujeme za nefyziologické. Cca 5% všech cyklů je atypických - tj. cca 1x za 1,5 roku má žena "matematické právo" na výkyv menses. Zhruba 2/3 výkyvů menses dokážeme vysvětlit - nejčastěji nacházíme vlivy nemocí, léků, stresů, zátěží nejrůznějšího druhu (léto a cestování!?), uživatelské chyby apod. Zhruba u 1/3 atypií nenajdeme vyvolávající příčinu. Předpokládám, že ošetřující gynekolog zvolil některou z metod indukce menses. Pokud se menstruační poměry obnoví, není třeba dalších aktivit, pokud by se atypie opakovaly, je na místě podrobnější endokrinologické vyšetření a případní korekce cyklu.

MUDr. Miroslav Havlín

Místopředseda České společnosti gynekologie dětí a dospívajících zodpoví dotazy z oblasti gynekologie a dětské a dorostové gynekologie.

Pracoviště: ADC Sanatorium, s.r.o., Praha

Internetová stránka: www.adc-sanatorium.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.