Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x


Strict Standards: Redefining already defined constructor for class YtObject in /mnt/data/accounts/p/petrahk/data/www/gynweb.cz/templates/sj_financial/menusys/ytobject.php on line 21

Vyhledávání v gynekologické poradně

Postinor po nechráněném styku

Odpovídá 

Včera v noci jsem měla s partnerem nechráněný pohlavní styk a vše zústalo ve mě. Je to 6 dní před očekávanou menstruací a podle měření bazální teploty vím, že toto období mívám plodné. Ihned dopoledne jsem jela koupit Postinor a asi 12 hodin od styku jsem polkla první tabletku a za dalších 14 hodin druhou, jelikož mě budík nevzbudil přesně po 12 hodinách, ale s dvou hodinovým zpožděním.Myslíte, že vše dobře dopadne nebo že je tu riziko, že bych přece jen mohla otěhotnět? Miminko zatím nechci. Mockrát děkuji.

Měřením bazálních teplot neprokazujete ovulaci, ale hormonální změny, které mohou a nemusí být spojeny s ovulací. Pro četné chyby tuto metodiku považuje současná gynekologie za zcela obsolentní. Jediný spolehlivý průkaz ovulace je možný ultrazvukovým vyšetřením. Způsob užítí Postinoru byl správný, dvouhodinová odchylka od ideálního modelu užívání je klinicky nevýznamná. Riziko selhání postkoitální antikoncepce je v řádu 1-2 promile. Pokud menses nepřijdou (ev., budou netypické) nebo pokud se objeví nezvyklé pocity na těle či na duchu kontaktujte svého ošetřujícího gynekologa, který Vám zajistí spolehlivou diagnostiku ev. selhání HA. Příliš nevěřte orientačním papírkovým těhotenským testům - jsou zatíženy značnou chybou.

MUDr. Miroslav Havlín

Místopředseda České společnosti gynekologie dětí a dospívajících zodpoví dotazy z oblasti gynekologie a dětské a dorostové gynekologie.

Pracoviště: ADC Sanatorium, s.r.o., Praha

Internetová stránka: www.adc-sanatorium.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.