Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Nepravidelná menstruace a hysteroskopie

Odpovídá 

Dobrý den,je mi 40let,před 3lety jsem byla na hysteroskopii (polyp), pak jsem otěhotněla,synovi budou 2r. a já už rok mám stejné problémy 2dny velmi slabě krvácím pak den pauza a menstruace(slabá)lékař mne na hysteroskopii posílá opět,říká ale, že si myslí že to polyp nebude,že nemusí vaječníky fungovat tak jak mají,jak se to pak řeší?a není jiná možnost než opět hysteroskopie? mockrát děkuji za odpověď.

Příliš mnoho otázek a velmi málo informací - proto jen obecně. Polypy děložní mají dosti typický obraz v ultrazvukovém vyšetření a na jeho základě lze vyslovit důvodné podezření na tuto diagnózu. Je-li tomu tak, je hysterskopie jedinou vhodnou metodikou k jejich odstranění. Neuvádíte výsledky hormonálních vyšetření (pokud byly provedeny), takže k hypotéze o endokrinních příčinách (štítná žláza, nadledviny, osa hypothalamus - hypofýza - vaječníky) se není možno vyjadřovat. Při podezření na tuto diagnózu by hysteroskopie nebyla přínosná. Doporučuji podrobněji probrat s ošetřujícím gynekologem, ev. využít práva na druhý názor.

MUDr. Miroslav Havlín

Místopředseda České společnosti gynekologie dětí a dospívajících zodpoví dotazy z oblasti gynekologie a dětské a dorostové gynekologie.

Pracoviště: ADC Sanatorium, s.r.o., Praha

Internetová stránka: www.adc-sanatorium.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.