Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Chybějící menstruace v 15 letech

Odpovídá 

Dobrý den, první menstruaci jsem dostala měsíc před 14tými narozeninami. Menstruovala jsem téměř na 80% pravidelně, dva měsíce před 15tými narozeninami (v červnu) jsme menstruaci neměla. Prosím o pomoc, nevím, co mám dělat...Předem děkuji za odpověd.

Nejprve obecně - prvních 1,5 - 2 letech po nástupu menses občasné nepravidelnosti nejsou ničím vyjímečným či dokonce problematickým. Současná dětská a diristová gynekologie považuje menstruační cyklus 25 - 35 dnů za zcela pravidelný, občasné výkyvy na 20 - 25 či 35 - 40 dnů (zvláště ve vazbě na nemoci, stresy, zátěže apod.) jsou přijatelné a nevyžadují lékařskou péči. Cykly pod 20 a nad 40 dnů chápeme jako nefyziologické a vhodné k léčbě. Z Vašeho dotazu si nejsem zcela jist - pokud menses absentovaly pouze v červnu a dále chodily zhruba pravidelně, tak se nic neděje. Pokud jste neměla menses od června dosud, je na místě kontaktovat gynekologa - vzhledem k věku doporučuji odborníka atestovaného v oboru dětské a dorostové gynekologie. Jejich seznam najdete na www.detskagynekologie-cgps. cz v sekci vzdělávání nebo Vám poradí ošetřující pediatr.

MUDr. Miroslav Havlín

Místopředseda České společnosti gynekologie dětí a dospívajících zodpoví dotazy z oblasti gynekologie a dětské a dorostové gynekologie.

Pracoviště: ADC Sanatorium, s.r.o., Praha

Internetová stránka: www.adc-sanatorium.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.