Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Kdy jsme počali dítě?

Odpovídá 

Dobrý den, chtěla bych si jen ujasnit údaje ohledně početí našeho miminka. Takže tady jsou nějaká data, která mi snad přes Vás pomohou udělat si více jasno v tom, kdy bylo naše miminko počato. Takže: PM: cca 30.4.2012, ale možná i o pár dní později, těh. test vyšel negativní 1.6., ale pak silně pozitivní 4.6. U doktora jsem byla na UZ 12.7. a tam to vycházelo na 10+3. Pak jsem jela na Voluson E6 scan na kombinovaný test do Olomouce a 2.8. mi vycházelo podle tohoto kvalitního UZ, že jsem 13+1. Včera jsme ale byli na dokončení toho kombinovaného testu a podle všech měřítek (velikost hlavy, velikost stehenní kosti atd.) ukazoval UZ 19+5, když bych měla být 20+2. Vím, že 2. trimestr už nebývá tak přesný, co se týče měření, ale co se týče příznaků těhotenství, tak by to vycházelo na těch 19+5. Je možné, aby to početí vůbec bylo před 14.5. nebo spíš po? Děkuju moc za váš čas. Já myslím, že se to stalo 19.5., ale je možné, že by to bylo i 11.5.? Toho 11. mi přijde už moc brzo?

Ultrazvukové přístroje mají různé softwary na zpracování dat a v biometrii plodu dávají dva typy výstupů: 1. Udává výsledek ve tvaru týden + den - např. 6+5. 2. Udává výsledek jako v bodě 1. a navíc udává jednu statisticky významnou odchylku (=pásmo normy - měření i růst miminka nejsou konstantní), takže výsledek vypadá např. 6+5 (+-2). Druhý typ softwarů jsou podstatně vhodnější pro odbornou i laickou obec, protože u prvého typu se rádo zapomíná na ono pásmo normální růstu a vznikají nejasnosti, které demonstrujete ve svém dotazu. Čím je měření v časnější fázi gravidity, tím přesněji stanovuje biologické stáří gravidity -směrodatná odchylka je 2 - 4 dny dle typu přístroje a měřených parametrů, v prostoru okolo 20. týdne je odchylka 7 - 10 dnů a v 30. týdnu 16 - 20 dnů. Čili Vámi udávané hodnoty nejsou v rozporu, naopak ukazují na rovnoměrný proporcionální růst. Podrobněji Vám vysvětlí ošetřující gynekolog - zná spolupracující pracoviště a má zkušenost s interpretací jejich výsledků.

MUDr. Miroslav Havlín

Místopředseda České společnosti gynekologie dětí a dospívajících zodpoví dotazy z oblasti gynekologie a dětské a dorostové gynekologie.

Pracoviště: ADC Sanatorium, s.r.o., Praha

Internetová stránka: www.adc-sanatorium.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.