Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Je HA dostatečně spolehlivá?

Odpovídá 

Dobrý den pane doktore, chtěla bych se zeptat, jak vysoká je pravděpodobnost otěhotnění v mém případě. Je mi 16 let a začala jsem pravidelně užívat svou první antikoncepci Stodette (v čase 22:30 +- 15 minut odchylka) Po užití 13. pilulky z 1. plata (2 dny po předpokládaném období ovulace) jsme s přítelem odložili kondom a začali spoléhat na HA i při vícenásobné ejakulaci hluboko do pochvy. Mohu se spolehnout na tuto metodu, je vhodné/možné ji doplnit např. o antikoncepční náplast, nebo je to už zbytečné? V období studia bych chtěla být co nejspolehlivěji chráněna před početím a neponechat nic náhodě. Předem děkuji za odpověď.

Rozvinutí antikoncepčního efektu trvá 6-7 dnů po nasazení prvního balení. Spolehlivost antikoncepce snižují chyby větší než 12 hodin. Ve Vámi popsané situaci je antikoncepční efekt plně rozvinut a můžete mít s plnou důvěrou nechráněný styk. Užívání druhého přípravku hormonální antikoncepce je vysoce nevhodné a rizikové. Precizní užívání jedné metody bohatě stačí.

MUDr. Miroslav Havlín

Místopředseda České společnosti gynekologie dětí a dospívajících zodpoví dotazy z oblasti gynekologie a dětské a dorostové gynekologie.

Pracoviště: ADC Sanatorium, s.r.o., Praha

Internetová stránka: www.adc-sanatorium.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.