Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Hormonální antikoncepce a střevní chřipka

Odpovídá 

Dobrý den, dnes jsem si jako každý den vzala jeden prášek antikoncepce *artizia*,ale dneska sem měla střevní chřipku a prášek šel ven. Bohužel jinou antikoncepci po ruce nemám.Takže dnes jsem byla tzv. bez jednoho prášku. Vydržel mi v těle cca. 1hodinu. Jak dlouho mám být bez pohlavního styku, když kondom nepoužíváme a spoléháme jen na antikoncepci. Předem děkuji za opdpověď.

V dané situaci je antikoncepční efekt mírně snížen, a proto doporučuji pokračovat v pečlivém užívání tablet a po dobu cca 10 dnů přidat další antikoncepční metodiku (spermicidní gel, prezervativ, ev. sexuální půst) a poté je spolehlivost opět obnovena.

MUDr. Miroslav Havlín

Místopředseda České společnosti gynekologie dětí a dospívajících zodpoví dotazy z oblasti gynekologie a dětské a dorostové gynekologie.

Pracoviště: ADC Sanatorium, s.r.o., Praha

Internetová stránka: www.adc-sanatorium.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.