Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x


Strict Standards: Redefining already defined constructor for class YtObject in /mnt/data/accounts/p/petrahk/data/www/gynweb.cz/templates/sj_financial/menusys/ytobject.php on line 21

Vyhledávání v gynekologické poradně

Postinor a nezvyklý průběh menstruace

Odpovídá 

Dobrý den, mám takový dotaz. Měla jsem nechráněný pohlavní styk s přítelem a druhý den jsme jeli koupit Postinor 2. Prášky jsem si vzala dle předpisu a asi za týden jsem dostala menstruaci, která trvala pouze tři dny. Přitom se menstruace měla dostavit až o dva týdny déle. V příbalovém letáku bylo psané, že se nesmí menstruace opozdit, to se nestalo, jen byla docela dost brzy a jen 3 dny. Tak se chci zeptat, zda je vše v pořádku. Děkuji moc!

Postinor jste užila správně -funguje do 72 hodin po nechráněním styku, riziko selhání je okolo jednoho promile. Po užití Postinoru se zhruba u 2/3 žen objeví atypické zakrvácení či nezvyklý průběh menses. Máte-li obavy ze selhání metody, kontaktujte svého ošetřujícího gynekologa, který Vám zajistí spolehlivou diagnostiku případného selhání či neselhání postkoitální antikoncepce. Příliš nevěřte orientačním papírkovým těhotenským testům - jsou zatíženy značnou chybou.

MUDr. Miroslav Havlín

Místopředseda České společnosti gynekologie dětí a dospívajících zodpoví dotazy z oblasti gynekologie a dětské a dorostové gynekologie.

Pracoviště: ADC Sanatorium, s.r.o., Praha

Internetová stránka: www.adc-sanatorium.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.