Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Konzervativní léčba cysty

Odpovídá 

Dobry den,prosim o radu jsou to tri tydny co jsem jela ke svemu gynekologovi z bolestma bricha a vynechanim menstruace.na vysetreni mi nasel cystu a pich mi nejakou injekci aby vyvolal menzes.po menzesu zjistili ze cysta tam zustala a napsal mi prasky ktere mam zacit brat az pride dalsi menzes,ktery by mel prijit ke konci tohoto mesice a ja dnes zacala mirne krvacet.chci se zeptat jestli je to normalni a prosim vas o radu.predem dekuji

Vámi popsané obtíže jsou dosti časté. Správná je snaha o konzervativní léčbu cysty, byť neuvádíte, jaký lék Vám byl předepsán. Většina cyst praská v době menses a existuje řada medikací, které tuto možnost zvyšují. Operační řešení má být zvažováno až po neúspěchu konzervativních postupů či v případě subjektivních obtíží.

MUDr. Miroslav Havlín

Místopředseda České společnosti gynekologie dětí a dospívajících zodpoví dotazy z oblasti gynekologie a dětské a dorostové gynekologie.

Pracoviště: ADC Sanatorium, s.r.o., Praha

Internetová stránka: www.adc-sanatorium.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.