Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Atypické krvácení a hormonální antikoncepce

Odpovídá 

Dobrý den, mam problém. Včera večer jsem si vzala prášek antikoncepce Mercilon, který beru již dva roky a nikdy jsem neměla žádný problém. Dnes ráno jsem šla na záchod a měla jsem neskutečné krvácení. Přesto menstruaci mám dostat až přístí čtvrtek. Může mít vliv na tohle např. nemoc-ochlazeni (případně prášek acylpyrin) a nebo nervy? Znáte dobrou gynekologickou ambulanci, u které se neplatí ''poplatky'' kolem tisícovky? Děkuji za odpověď.

Atypické krvácení se vyskytují cca v 5% cyklů, bez ohledu, zda žena má či nemá hormonální léčbu. Zhruba u 2/3 krvácení najdeme vyvolávající moment (nemoci, zátěže, stresy, uživatelské chyby, léky - acylpyrin výrazně zvyšuje krvácivost, změny životního rytmu apod.). Dobrou první pomocí je udělat si 2x denně citronádu z celého citrónu - obsahu tři látky užívané jako léky k zástavě gynekologického krvácení. Antikoncepci užívejte dále v režimu 21 tablet + 7 dnů pauzy. Pokud by se krvácení vleklo či opakovalo, je na místě konzultace s ošetřujícím gynekologem. V ČR je cca 2 500 gynekologických ambulancí a nemohu znát všechny (ani nevím, z kterého regionu pocházíte) - zde daleko lépe fungují "tamtamy" v ženských kolektivech.

MUDr. Miroslav Havlín

Místopředseda České společnosti gynekologie dětí a dospívajících zodpoví dotazy z oblasti gynekologie a dětské a dorostové gynekologie.

Pracoviště: ADC Sanatorium, s.r.o., Praha

Internetová stránka: www.adc-sanatorium.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.