Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Atypická krvácení a hormonální antikoncepce

Odpovídá 

Dobrý den, antikoncepci beru pravidelně, ale již třetí týden každý den mírně krvácím. Nastoupila jsem na novou školu a nejdříve jsem si myslela, že je to ze stresu. Mohlo by to být tím? Předem moc děkuji za odpověď.

Atypická krvácení při užívání hormonální antikoncepce (HA) mají dvě hlavní příčiny: 1. Zánětlivé změny v pochva a malé pánvi nacházíme v cca 60% atypických krvácení . Řešení - léčba zánětů a dobré doléčení. 2. Hormonální změny zachytíme u cca 30% případů. Jedná se: A. Nevyhovující přípravek - změna preparátu HA může být řešením. B. Problémy s precizností užívání má velmi mnoho žen (dle různých autorů 25 - 70% žen užívajících tabletovou HA). Řešení - přechod na netabletovou formu HA (NuvaRing, Evra, Implanon...) C. Onemocnění jiného endokrinního orgánu, nejčastěji štítné žlázy. Řešení - krevní odběr na hormonální profil Na zbylých 10% atypických krvácení připadá zbytek medicíny, stresy a veškeré změny životního rytmu se mohou odrazit na kvalitě kontroly cyklu. Podrobněji proberte problematiku s ošetřujícím gynekologem - zná Vás lépe a má více informací.

MUDr. Miroslav Havlín

Místopředseda České společnosti gynekologie dětí a dospívajících zodpoví dotazy z oblasti gynekologie a dětské a dorostové gynekologie.

Pracoviště: ADC Sanatorium, s.r.o., Praha

Internetová stránka: www.adc-sanatorium.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.