Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Dlouhý menstruační cyklus

Odpovídá 

Dobrý den, je mi 17 let. Moje poslední menstruace byla 9. srpna a dnes je 19. října a stále nic. Menstruaci mám sice celkem nepravidelnou ale obvykle mám cyklus 36 dní. Během té doby jsem měla párkrát pohlavní styk ale pokaždé s kondomem který se nijak nepoškodil. Prsa mám citlivé jako před MS ale už to trvá tak 3 týdny. Nevíte čím to může být že to trvá tak dlouho ? (Na gynekologii sem byla ale pak doktor má plno a má čas až tak za 2 týdny tak jsem se chtěla ještě zeptat zde). Děkuji za odpověď.

Normální menstruační cyklus je 25 - 35 dnů, jako hraniční jsou brány intervaly 20 - 25 či 35 - 40 dnů. Cykly pod 20 a nad 40 dnů jsou nefyziologické a vyžadují léčbu. Bez aktuálního gynekologického vyšetření není možná seriózní konkrétní porada. V dotazu cítím skrytou obavu z gravidity. Pokud je tomu tak, doporučuji úvahu na téma hormonální antikoncepce - srovná nepravidelný cyklus a zbaví strachu z gravidity. Podrobněji proberte s ošetřujícím gynekologem - má více informací.

MUDr. Miroslav Havlín

Místopředseda České společnosti gynekologie dětí a dospívajících zodpoví dotazy z oblasti gynekologie a dětské a dorostové gynekologie.

Pracoviště: ADC Sanatorium, s.r.o., Praha

Internetová stránka: www.adc-sanatorium.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.