Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Chybějící menstruace. Kde je problém?

Odpovídá 

Dobrý den pane doktore, můj dotaz se týká mé nepravidelné menstruace. Do svých 20-ti let jsem s menstruací neměla problém, až na velmi bolestivou. Poté jsem začala užívat hormonální antikoncepci, která mi pomohla vyřešit bolestivou menstruaci. Vloni v červnu jsem HA vysadila po 4 letech a až do ledna letošního roku normálně menstruovala. Avšak poté jsem začala mít s menstruací problém. V únoru se nedostavila, vyvolání agalutinem nepomohlo a byl mi nasazen estrofem s duphanstonem - obden E a na konci menstruačního cyklu dva duphanstony obden. Během toho byl proveden hormonální rozbor, který byl v "normě". Avšak tyto léky nezabraly a začala jsem chodit na injekce neoffolinu a kombinované (neoffolin a agalutin), které zabraly. Poté mi po dvou cyklech byly vyzkoušeny opět zmíněné léky a opět s nulovým účinkem. Dnes tedy stále docházím na injekce, tento měsíc dokonce na tři ( 2x neo a 1xkombi), kdy již mám za sebou pokus bez injekcí, ale bohužel. U lékaře mám pocit, že už si se mnou neví moc rady a neumí mi nijak vysvětlit, proč se toto děje. Proto by mne zajímal váš názor na takto problematickou menstruaci a touhu otěhotnět. Je postup lékaře "správný" či existují i jiné možnosti? Děkuji za odpověď a přeji příjemný den.

Hormonální antikoncepce působí po dobu užívání, po jejím vysazení se ženy vrací do hormonálních poměrů blízkým před nasazením - což se u Vás naplnilo, půl roku jste pravidelně menstruovala. Co se událo v lednu, že došlo k poruchám cyklu? Nejčastěji nacházíme dva okruhy problémů: 1. Změna zdravotního stavu - přibylo onemocnění (štítnice!!) či léky 2. Psýché - stresy, změny životního stylu apod. Popisovaná léčba patří do standardních postupů v dané problematice. Bez znalosti Vašeho celkového aktuálního zdravotního stavu není možná konkrétní porada, doporučuji probrat podrobněji s ošetřujícím gynekologem či využít práva na druhý názor.

MUDr. Miroslav Havlín

Místopředseda České společnosti gynekologie dětí a dospívajících zodpoví dotazy z oblasti gynekologie a dětské a dorostové gynekologie.

Pracoviště: ADC Sanatorium, s.r.o., Praha

Internetová stránka: www.adc-sanatorium.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.