Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Konflikt krevních skupin a těhotenství

Odpovídá 

Dobrý den, obracím se na Vás s dotazem ohledně druhého těhotenství, kdesi jsem četla, že pokud má matka krevní skupinu B negativní a otec A pozitivní, tak u prvního těhotenství žádné riziko nehrozí, přičemž u druhého těhotenství je to jiné, může to být pro matku nebezpečné. Ptám se tedy, zda je to možné a jak tedy to druhé případné těhotenství probíhá. Děkuji za Vaši rychlou odpověď

Konflikty v systému ABO jsou nesmírně vzácné (na rozdíl od systému Rh či jiných vzácnějších krevních skupin). Součastí standartní těhotenské péče jsou i odběry na protilátky proti krevním skupinám. V případě jejich pozitivity jsou ženy obvykle sledovány ve specializovaných centrech a díky dobře propracovanému systému péče o ně mají i velmi dobré porodnické výsledky. Podrobněji proberte se svým ošetřujícím gynekologem, zná Vás lépe a má více informací o Vašem zdravotním stavu.

MUDr. Miroslav Havlín

Místopředseda České společnosti gynekologie dětí a dospívajících zodpoví dotazy z oblasti gynekologie a dětské a dorostové gynekologie.

Pracoviště: ADC Sanatorium, s.r.o., Praha

Internetová stránka: www.adc-sanatorium.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.