Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Bolest při pohlavním styku

Odpovídá 

Dobrý den, v poslední době mám dost velké bolesti při pohlavním styku. Jedná se o bolesti podbřišku(někde hluboko, nejedná se o bolesti poševního vchodu) - dříve to bylo vyjímečně, ted již celkem pravidelně. Při některých polohách jsou bolesti silnější, ale objevily se i při těch, které mi dříve nedělaly žádný problém. Podle gynekologa jsem v pořádku. Dříve jsem bolest přičítala srůstům, které byly cca před 10 měsíci odstraneny - přerušeny laparoskopií - a bolest se utišila. Na gynekologii jsem byla cca před měsícem. děkuji za váš názor a čas.

Bolestivost při pohlavním styku (dyspareunie) je nejčastěji (cca 90%) způsobena zánětlivými změnami genitálu, především poševními, méně často vnitřních rodidel. Často i drobné, v klidovém stavu obtíže nevyvolávající změny v pochvě, v souběhu se zátěží pohlavním stykem mohou dosáhnout intenzity pro ženu nepříjemné. Proto je třeba hodnotit mikrobiální nálezy obzvláště přísně a léčit již hraniční stavy. Změny v malé pánvi (endometrióza, cévní anomálie, srůsty apod. jsou též významnou skupinou příčin dyspareunie - nemohu hodnotit bez znalosti zdravotního stavu vč. znalosti operačního protokolu z laparoskopie). Třetí hlavní příčinou dyspareunie jsou psychické změny, které často navazují na zdravotní obtíže. Po vyloučení fyzických příčin dyspareunie je na místě kooperace se sexuologem

MUDr. Miroslav Havlín

Místopředseda České společnosti gynekologie dětí a dospívajících zodpoví dotazy z oblasti gynekologie a dětské a dorostové gynekologie.

Pracoviště: ADC Sanatorium, s.r.o., Praha

Internetová stránka: www.adc-sanatorium.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.