Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Antikoncepce a špinění místo menstruace

Odpovídá 

Dobrý den, užívám HA Katya 3 plata v kuse bez 7 denní pauzy.. Pauzu udělám vždy jednou za 3 měsíce.. Nyní jsem dobrala 3 plata a momentáně jsem si prášek nevzala 4 dny a menstruace se ještě nedostavila, jen slabé špinění.. Není to špatně? Neznamená to nic špatného? Někde jsem četla, že se může jen objevit špinění, ale menstruace se dostavit nemusí. Tak se ptám vás na odbornej názor.. Mohu začít brát normálně prášky z dalšího plata a pokračovat 3 měsíce? Děkuji moc za odpověď.

Při delším užívání HA může docházet k fenoménu tzv. silent menstruation (český překlad se ještě neustálil - užívá se tichá či němá menstruace). Principem je, že sliznioce v dutině děložní naroste jen do minimální výšky a tak se odlučuje jen malý objem. Menses tak proběhnou pod obrazem minimálního zašpinění či jen výtoku charakteru masové vody. Někdy nedojde ke klinickým známkám krvácení a pouze laboratorně se v hlenu hrdla děložního najdou známky proběhlého minikrvácení. Z medicínského hlediska se nejedná a problematický jev. Pokud by jste měla pochybnosti či obavy z nežádoucí gravidity, tak kontaktujte ošetřujícího gynekologa - ten zajistí spolehlivou diagnostiku. Příliš nevěřte orientačním papírkovým těhotenským testům - jsou zatíženy značnou chybou.

MUDr. Miroslav Havlín

Místopředseda České společnosti gynekologie dětí a dospívajících zodpoví dotazy z oblasti gynekologie a dětské a dorostové gynekologie.

Pracoviště: ADC Sanatorium, s.r.o., Praha

Internetová stránka: www.adc-sanatorium.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.