Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Lze při porodu provést sterilizaci?

Odpovídá 

Dobrý den,chtěla jsem se zeptat,zda-li mi udělají při porodu na mojí žádost sterilizaci.Jsem na konci 6 měsíce,čekám třetí dítě,je mi 38 let.První porod byl kleštěmi,nepostupující,druhý porod také nepostupující,tudíž jsem prodělala před 4 lety císařský řez.Pokud by i tento porod byl císařem,udělají mi při tom sterilizaci? Pokud by nebyl císařem,chci si nechat píchnout epidurál a při epidurálu mi mohou také udělat sterilizaci? Děkuji za odpověď.

Od dubna t.r. je v platnosti Zákon o specifických zdravotnických službách, který nově upravuje možnosti sterilizace (a nahrazuje archaickou normu z roku 1957). Jsou zde dvě možnosti: 1. Sterilizace ze zdravotních důvodů - žádost posoudí komise na základě prováděcích vyhlášek uvedeného zákona (tento postup se týká především pacientů s omezením či zbavením způsobilosti k právním úkonům či medicínsky komplikovaných až rizikových situací) 2. Sterilizace na přání ženy - žena starší 21 let projeví přání provést sterilizaci písemnou formou Pokud nejsou zdravotní kontraindikace, může být sterilizace provedena. Tyto jednoduché právní principy právnická oddělení nemocnic neskutečně složitě zašmodrchaly, a tak každé zdravotnické zařízení postupuje zcela individuálně. Doporučuji probrat s porodnickým zařízením, které jste si zvolila, vhodné je jednat s větším předstihem.

MUDr. Miroslav Havlín

Místopředseda České společnosti gynekologie dětí a dospívajících zodpoví dotazy z oblasti gynekologie a dětské a dorostové gynekologie.

Pracoviště: ADC Sanatorium, s.r.o., Praha

Internetová stránka: www.adc-sanatorium.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.