Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Biseptol a hormonální antikoncepce

Odpovídá 

Dobrý den, už 3 a půl roku beru pravidelně antikoncepci Belara. Asi před 2 týdny jsem byla u lékaře, kde mi řekli, že mám na noze "růži". Dostala jsem na týden Penbene. Růže ještě není zcela vyléčená, proto jsem dostala další antibiotika - nyní Biseptol (beru 4 tablety denně - 2 ráno, 2 večer). Chtěla bych se zeptat, zda Biseptol může snížit účinky HA? Jestli ano, po jaké době bude HA mít opět původní účinnost? Děkuji.

Pouze některá antibiotika snižuji spolehlivost hormonální antikoncepce (HA), sulfonamidy a chemoterapeutika tak nečiní. Oba uvedené léky nesnižují spolehlivost hormonální antikoncepce. Doporučuji tuto otázku řešit při nasazení antibiotik s nasazujícím lékařem. Totéž platí při nasazení některých psychofarmak, ostatní lékové skupiny nemají vliv na spolehlivost HA.

MUDr. Miroslav Havlín

Místopředseda České společnosti gynekologie dětí a dospívajících zodpoví dotazy z oblasti gynekologie a dětské a dorostové gynekologie.

Pracoviště: ADC Sanatorium, s.r.o., Praha

Internetová stránka: www.adc-sanatorium.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.