Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Je Yadine vhodná antikoncepce?

Odpovídá 

Dobrý den, potřebovala bych poradit jakou mám zvolit antikoncepci. Je mi 34 let, mám 18 měsíční dceru, nekouřím, jsem silnější postavy a užívám antidepresiva Cipralex 10mg. Před otěhotněním jsem brala Yadine a vyhovovala mi. Teď jsem na mateřské a přeci jen je Yadine poněkud dražší. Existuje nějaká dobrá antikoncepce, která by byla pro mě vhodná a nepřibíralo se po ní ( jelikož s váhou hodně bojuji) a byla finančně výhodnější nebo si mám raději připlatit za Yadine? Děkuji moc za odpověď.

1. Po žádné antikoncepci se nepřibírá - tento mýtus vychází z preparátů ze 60. let (v naší zemi užívaných do roku 1991) s vysokým estrogenním obsahem. Množství studií prokázalo, že hormonální dávka pod 100 mikrogramů estrogenů již nemá anabolický efekt. V době užívání antikoncepce se může přibrat jako v kterékoliv jiné životní etapě. 2. Osobně pacientkám doporučuji neměnit "vítěznou sestavu", čili držet se osvědčeného přípravku. Ve Vašem případě bych to doporučil ještě více - Yadine bojuje proti retenci tekutin a v některých studiích je při něm popisován i mírný hmotností pokles (do 1 kg v prvním roce užívání). Ne každá změna musí být k lepšímu (jak nám vnucují různí reklamní agenti). Cena a kvalita mají dosti společného.

MUDr. Miroslav Havlín

Místopředseda České společnosti gynekologie dětí a dospívajících zodpoví dotazy z oblasti gynekologie a dětské a dorostové gynekologie.

Pracoviště: ADC Sanatorium, s.r.o., Praha

Internetová stránka: www.adc-sanatorium.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.