Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Antikoncepce a zvracení

Odpovídá 

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat beru antikoncepci Lunafem nedávno mi bylo hodně špatně přehnala jsem to s alkoholem a zvracela jsem každý mi říká že když zvracím a beru prášky tak že pak vyzvracím ten prášek a už to nebude fungovat tak jak má takže otázka zní : bude mi fungovat antikoncepce když budu zvracet ? prosím odpovězte . děkuji Denisa

Rozhodující je interval mezi požitím kontraceptiva a zvracením. Antikoncepce se vstřebá během 2, max. 3 hodin. Pokud je interval tableta - zvracení větší než 3 hodiny, nic se neděje a spolehlivost je nedotčena. Při intervalu menším než 3 hodiny může být spolehlivost snížena = pokračovat dále v pečlivém užívání tablet a přidat další antikoncepční metodu (prezervativ, spermicidní gel, půst apod.) až do začátku nového platíčka, kdy se obnoví plná spolehlivost.

MUDr. Miroslav Havlín

Místopředseda České společnosti gynekologie dětí a dospívajících zodpoví dotazy z oblasti gynekologie a dětské a dorostové gynekologie.

Pracoviště: ADC Sanatorium, s.r.o., Praha

Internetová stránka: www.adc-sanatorium.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.