Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Pánevní dno po porodu

Odpovídá 

Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o radu co můžu udělat.Jsem nyní 5.týden od porodu svého druhého dítěte a při sprchování jsem si nahmatala nějaký tvar podobný švestce,vyděsila jsem se a šla ke svojí gynekoložce,která mi řekla,že je to děložní čípek,který se mi uvolnil zřejmě po porodu,doporučila mi pár cviků na podporu pánevního dna.Které pravidelně cvičím a docházím nyní i na rehabilitaci a elektromasáže pánevního dna.Za jak dlouho by se mi můj problém mohl spravit?Paní doktorka mluvila i o zavedení nějakého kroužku,ale víc o tom zatím nevím.Mohli by jste mi poradit?Jsem z toho nešťastná.Budu vděčná za jakoukoliv radu.Děkuji

Obávám se, že bez znalosti aktuálního gynekologického nálezu mohu psát pouze obecně. Ochabnutí pánevního dna je častou obtíží po porodu (porodech). Jeho rozsah záleží na genetických predispozicích, životním stylu (přepínaní stejně jako lenošení zhoršuje prognózu), případná obezita odstupu mezi porody, porodní hmotnosti dětí a především na pečlivém cvičení během těhotenství a šestinedělí (to se velmi často ignoruje). Uváděné metodiky patří mezi standardní postupy, zdůraznil bych význam domácího cvičení. Vhodné je cvičit často a krátce - doporučuji minimálně 3 - 4x denně 4 - 5 minut. Po případném neúspěchu konzervativních postupů je na místě zvážit další možnosti - zavedení pesaru či plastiky poševní. Lépe Vám poradí ošetřující gynekolog - má více informací a zná Vás lépe.

MUDr. Miroslav Havlín

Místopředseda České společnosti gynekologie dětí a dospívajících zodpoví dotazy z oblasti gynekologie a dětské a dorostové gynekologie.

Pracoviště: ADC Sanatorium, s.r.o., Praha

Internetová stránka: www.adc-sanatorium.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.