Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Otékání během těhotenství

Odpovídá 

dobrý den,jsem ve 23 týdnu těhotenství a začala jsem otékat. především levá noha alevá ruka . Není to brzo? dá se s tím něco dělat? ještě jsem v práci a když dojdu dom dám nohy na horu,ale přesto je to oteklé víc adosti nepřijemné.děkuji za odpověd.

Určitá míra otoků během gravidity patří k nejčastějším těhotenským změnám. Samotné izolované otoky, bez dalších příznaků, nemají negativní vliv na průběh gravidity, jsou pouze kosmetickou obtíží. Ke vzniku otoků na dolních končetinách významně přispívá dlouhé nehybné sezení (počítače!) či stání, mírná chůze a nohy nad úrovní pánve je zlepšují. Na rukou je vhodné časté cvičení prstů. Podrobněji proberte se svým ošetřujícím gynekologem - zná lépe Váš celkový zdravotní stav.

MUDr. Miroslav Havlín

Místopředseda České společnosti gynekologie dětí a dospívajících zodpoví dotazy z oblasti gynekologie a dětské a dorostové gynekologie.

Pracoviště: ADC Sanatorium, s.r.o., Praha

Internetová stránka: www.adc-sanatorium.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.