Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Poševní zánět a vaginální tablety

Odpovídá 

Dobrý den, pane Doktore, já bych potřebovala poradit, už týden mě pálila, svěděla a pak už také bolala pochva, mám silné výtoky ale nezapáchaly. V lékarně jsem si zakoupila Canesten krém, který mi pomohl a také zaváděcí tabletky Candibene 100g - Antimykotikum. Včera večer jsem si zavedla první tabletu a v noci se mi stalo že ta tableta vytekla společně s močí, hrozně mě to překvapilo, protože jsem to v návodu na používání nečetla.....Chtěla jsem vás poprosit o radu, jestli je to normální nebo jestli jsem něco neudělala špatně, moc děkuju za odpověď.

Pálení a výtok jsou obecné příznaky zánětu poševního, nikoliv specificky kvasinkového - k této předlékařské diagnoze je třeba ještě přítomnost typického hrudkovitého tvarohovitého sekretu. Pouze za přítomnosti popsaných příznaků jsou antimykotika (kam patří i Canesten) na místě. Každá vaginální tableta či globule se skládá z účinné látky a z jejího nosiče, který tvoří většinu jejího objemu. Proto po každé vaginální aplikaci odchází zbytky z léku a je již lhostejno, zda v souběhu s močením či nezávisle na něm. Po dobrání Canestenu nezapomeňte na rekonstrukci poševní mikroflóry vaginálními laktobacily. Příbalové letály píší především právníci pro právníky, nikoliv pro uživatele či zdravotníky.

MUDr. Miroslav Havlín

Místopředseda České společnosti gynekologie dětí a dospívajících zodpoví dotazy z oblasti gynekologie a dětské a dorostové gynekologie.

Pracoviště: ADC Sanatorium, s.r.o., Praha

Internetová stránka: www.adc-sanatorium.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.