Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Kde se nachází panenská blána?

Odpovídá 

Dobrý den, je mi 17 let a jsem ještě panna. Zkoušela jsem si do vaginy zavádět vibrátor a dam do ní tak 11cm a pak to najednou dál nejde bolí to a tlačí mě v břichu..je takto daleko panenská blána nebo je blíž a je možné, že jí už nemám třeba od sportu? Děkuji.

V učebnici anatomie je uváděna u mladé nerodivší ženy délka pochvy 7 - 9 cm a průměr 1,5 - 2 cm. Stěny poševní jsou značně elastické a při mechanické zátěži umožňují rozšíření pochvy cca o 1/3. Panenská blána (hymen) se nachází na okraji pochvy, kousek za malými stydkými pysky. Může mít nejrůznější tvar a konzistenci. Bez vyšetření nemohu hodnotit stav panenské blány ani ev. příčiny narušení její integrity. Doporučuji probrat s Vaším ošetřujícím gynekologem.

MUDr. Miroslav Havlín

Místopředseda České společnosti gynekologie dětí a dospívajících zodpoví dotazy z oblasti gynekologie a dětské a dorostové gynekologie.

Pracoviště: ADC Sanatorium, s.r.o., Praha

Internetová stránka: www.adc-sanatorium.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.