Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Bolest při pohlavním styku

Odpovídá 

Dobrý den, pane doktore. Chtěla bych se zeptat..Už delší dobu mám při pohlavním styku bolesti v podbřišku, ale dost silné, je to nepříjemný tlak až docela hluboko, až do břicha. Není to při každém styku, ale většinou. Mám za sebou laparoskopii(cysta na vaječníku). Chodím na pravidelné prohlídky, naposledy bylo vše v pořádku. Podstoupila jsem i biopsii, ale také se nic neprokázalo. Menstruaci mám celkem pravidelnou. Neberu žádnou hormonální antikoncepci, s přítelem se snažíme o miminko. Mohl by jste mi poradit, co by to mohlo zapříčinit, nebo si mám dojít ke svému gynekologovi? Děkuji.

Bolestivost vázaná na pohlavní styk (dyspareunie) je ve velké většině případů (cca 90%) dána zánětlivými změnami, především vaginálními, méně často v dutině břišní či močových cestách. Menší část je psychického původu. Určitě kontaktujte svého ošetřujícího gynekologa, pokud by gynekologický nález vč. vaginální mikrobiologie byl zcela negativní tak je na místě spolupráce se sexuologem.

MUDr. Miroslav Havlín

Místopředseda České společnosti gynekologie dětí a dospívajících zodpoví dotazy z oblasti gynekologie a dětské a dorostové gynekologie.

Pracoviště: ADC Sanatorium, s.r.o., Praha

Internetová stránka: www.adc-sanatorium.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.