Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Opakované kvasinkové záněty a menses

Odpovídá 

Dobrý den, měla bych na Vás doataz, jelikož se mi nechce navšívit svého gynekologa, poslední dobou jsem na gynekologii jako doma, mám často opakující se kvasinkové záněty (téměř každý měsíc). Už 12 dní jsem nedostala menstruaci a jsem z toho celkem nervózní, jelikož ji dostávám celkem pravidelně, dokonce i téměř ve stejnou hodinu. Těhotenství neplánuji, hormonální antikoncepci neužívám, při styku používáme ochranu. Neporadil byste mi, čím by to mohlo být způsobeno a jak menstruaci srovnat? Dvakrát jsem už totiž před několika lety byla na vyvolání injekcí a měla jsem příšerné křeče a bolesti, tak by tomu ráda pomohla jiným způsobem. Děkuji vám předem za radu.

Obávám se, že takto konkrétní dotaz není možno zodpovědět bez znalosti Vašeho zdravotního stavu vč. aktuálního gynekologického nálezu. Proto jen obecně: 1. V naší zemi je rozšířen zlozvyk nedoléčovat nemoci, v případě poševních zánětů (jakékoliv etilogie) je obvykle deficit až absence vaginálních laktobacilů (hodných poševních obránců). Během léčby akutních obtíží většinou dojde k jejich dalšímu úbytku vlivem lokálních léků, které si nevybírají a hubí patogenní mikroorganizmy stejně jako laktobacily. Proto je vhodné doléčení aplikací vaginálních laktobacilů. 2. Absence menses bývá způsobena řadou faktorů gynekologických (gravidita, cysty, endokrinní poruchy...) i negynekologických (stres, zátěž psychická i fyzická, nemoci, léky...). Pokud pod nicneříkajícím pojmem "ochrana" míníte prezervativ, je třeba si uvědomit, že má 4% selhání. 3. Ke korekci nepravidelných menses je mnoho postupů, které se především liší svým vztahem k případně graviditě. Nejefektivnější cestou je hormonální antikoncepce, která spojí "příjemné s užitečným". Další možností je aplikace gestagenů před menses - jde o tabletové formy, obvykle lépe tolerované než injekční indukce menses. Tento postup pravděpodobnost početí ani nezvyšuje, ani nesnižuje. Jak udáváte v dotazu, metodiky zvyšující pravděpodobnost gravidity jsou pro Vás t.č. neaktuální. Doporučuji probrat s Vaším ošetřujícím gynekologem - znává Vás lépe a má více informací.

MUDr. Miroslav Havlín

Místopředseda České společnosti gynekologie dětí a dospívajících zodpoví dotazy z oblasti gynekologie a dětské a dorostové gynekologie.

Pracoviště: ADC Sanatorium, s.r.o., Praha

Internetová stránka: www.adc-sanatorium.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.