Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x


Strict Standards: Redefining already defined constructor for class YtObject in /mnt/data/accounts/p/petrahk/data/www/gynweb.cz/templates/sj_financial/menusys/ytobject.php on line 21

Vyhledávání v gynekologické poradně

Prevence kondylomat

Odpovídá 

Dobrý den, je mi 17 let. Měla jsem stálého přítele a vše bylo v pořádku. Bohužel, včera jsem šla na kontrolu k mé gynekoložce a byla mi diagnostikována pohlavní nemoc tzv. bradavičky. Byla jsem v šoku a stále jsem. Mám hrozný strach se bude dít. Nicméně bradavičky na genitáliích mě trápí méně než strach z toho co mi hrozí. S přítelem jsem měla jednou orální styk. Nedošlo to až do konce a trvalo to asi dvě minuty ani ne. Bohužel i tak se to dá asi přenést do úst. Neexistuje způsob jak se preventovat alespoň v té dutině ústní? Nějaké příznaky ? Hrozně se bojím. Bradavičky už mám dole a v ústech je mít nechci.Prosím zoufale o radu jak se tomu dá předej v ústech. Děkuji předem za odpověď

Prevencí kondylomat (název genitální bradavice je vynález českých novinářů) je očkování proti nim - jsou způsobeny některými kmeny lidských papilomavirů (HPV). Výsev kondylomat v dutině ústní je raritní, častější je vliv HPV na hlasivky a hrtan. S již vzniklým onemocnění se již musíte vypořádat klasickými léčebnými prostředky (antivirové masti či chirurgické ošetření). Očkování Vás bude chránit proti novým infekcím - efektivita je nad 95%.

MUDr. Miroslav Havlín

Místopředseda České společnosti gynekologie dětí a dospívajících zodpoví dotazy z oblasti gynekologie a dětské a dorostové gynekologie.

Pracoviště: ADC Sanatorium, s.r.o., Praha

Internetová stránka: www.adc-sanatorium.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.